قیمت ویزیت دکتر زنان و زایمان در اصفهان چقدر است؟

قیمت ویزیت دکتر زنان و زایمان در اصفهان چقدر است؟

در علم پزشکی دکتر زنان پزشکی است که با دستگاه تولید مثل زنان سر‌و‌کار دارد. این پزشک تمامی موارد جزئی و کلی را در رابطه با سلامت و بهداشت زنان را مورد بررسی قرار می دهد. دکتر‌ زنان تمام سعی خود را به کار می‌گیرد تا از سلول‌های دهانه رحم نمونه‌برداری کنند و به کمک تست‌ اس تی دی، به معاینه سینه‌های بانوان بپردازند. برخی دیگر از آن‌ها، متخصص زایمان هستند و سلامت مادران و جنین را در زمان بارداری نظارت می‌کنند. دقت کنید که آن‌ها می‌توانند پاسخگوی تمامی سوالات بیماران در رابطه با روابط جنسی، بارداری، سلامت مادر و جنین، مشکلات ناباروری و … باشند.

معمولا اکثر بانوان با این سوال روبرو می‌شوند که قیمت ویزیت دکتر زنان چقدر است؟!

در ادامه این محتوا از وب سایت دکتر مظاهری سعی داریم با بررسی مراکز درمانی شهر اصفهان، بیشتر در این مورد صحبت کنیم و تعرفه ویزیت دکتر‌های زنان و زایمان آن را بررسی نماییم. با ما همراه باشید…

مهم‌ترین وظایف دکتر‌های زنان و زایمان

مهم‌ترین وظایف دکتر‌های زنان و زایمان

قبل از اینکه در مورد قیمت ویزیت دکتر زنان صحبت کنیم، لازم دانستیم مهم‌ترین وظایف این پزشکان را ذکر کنیم تا بهتر بتوانید به لزوم هزینه‌های پرداختی پی ببرید:

۱.آزمایشات پاپ اسمیر برای تست مربوط به سرطان رحم

۲.آزمایشات ای تی ای مربوط به مراقبت های حین بارداری

۳.عملیات فریز کردن تخمک‌ها برای ای وی اف

۴.انجام سونو‌گرافی‌های بررسی بارداری از لگن و اندام‌های داخلی

۵.اجرای مشاوره‌های درمان نا‌باروری

۶.درمان أنواع مختلف عفونت‌های زنانه و درمان مشکل بی‌اختیاری ادراری

۷. درمان مشکلات مربوط به کم خونی

۸.انواع معاینه‌های ناحیه پستان و انجام ازمایشات مربوط به مامو‌گرافی و غربالگری جهت تشخیص بیماری سرطان سینه

همانطور که می‌دانید، بیش از نیمی از جمعیت جامعه را زنان تشکیل می‌دهند و این دکتر زنان است که می‌تواند مشکلات آن‌ها را به طور کامل مورد بررسی قرار دهد. به همین خاطر نیز کمترین اشتباه در تشخیص مشکلات دستگاه تناسلی آنان می‌تواند خطراتی جدی را برای سلامت بانوان ایجاد کند.

قیمت ویزیت دکتر زنان در سال ۱۴۰۱

توجه داشته باشید که قیمت ویزیت دکتر زنان در مطب‌ها و درمانگاه‌های مختلف متفاوت است. در این قسمت سعی داریم شما را با تعرفه‌های پزشکان زنان و زایمان در شهر أصفهان آشنا کنیم:

۱.مبلغی به عنوان حق ویزیت: لازم به ذکر است که این مبلغ شامل هزینه قانونی حق ویزیت دکتر‌های زنان است و تمامی هزینه‌های مربوط به پد‌های بهداشتی، دستکش‌های یکبار مصرف و دیگر وسایل مورد نیاز احتمالی را شامل می‌شود. گفتنی است که در صورت نیاز به معاینه زنان، هزینه وسایل مورد‌نیاز برای معاینه (اسپکلم) نیز به طور جداگانه به مبلغ ویزیت اضافه خواهد شد.

در بین مطب‌های أصفهان این هزینه حدودا ۱۰۵ هزار تومان است؛ که در صورت معاینه اسپکلم، ۵ هزار تومان به این مبلغ اضافه می‌شود.

۲.هزینه مربوط به نمونه‌برداری پاپ اسمیر: این هزینه نیز به عملیات نمونه‌برداری و تمامی وسایل مورد نیاز در این زمینه است. در اکثر مطب‌های زنان در اصفهان، این مبلغ حدودا ۱۰۰ هزار تومان است.

۳.هزینه مربوط به آزمایشات اچ پی وی: این آزمایش همچون آزمایش پاپ اسمیر دو مرحله دارد. مرحله اول یک نمونه برداری است که باید توسط دکتر متخصص زنان و زایمان انجام شود؛ مرحله دوم نیز مربوط به کار آزمایشگاهی بر روی نمونه برداشته‌شده‌ است.

حداقل هزینه این آزمایش در اصفهان، ۱۰۰ هزار تومان می‌باشد.

گفتنی است که برای انجام همزمان هر دو آزمایش پاپ اسمیر و اچ پی وی، فقط یک نمونه‌برداری انجام می‌شود؛ بنابراین حق الزحمه آن فقط یک بار پرداخت خواهد شد که حدودا ۷۵ هزار تومان است. دقت کنید که نمونه برداشته شده از بیمار، با توجه به بیمه‌ای که دارد به یکی از آزمایشگاه‌های معتبر ارسال شده و هزینه آزمایشگاه مطابق با قبض آزمایشگاهی پرداخت می‌شود.

۴.هزینه‌های معاینه بکارت: یکی دیگر از عواملی که به قیمت ویزیت دکتر زنان مربوط می‌شود، هزینه‌های مربوط به معاینه پرده بکارت است. بیمارانی که صرفا برای معاینه بکارت مراجعه می‌کنند و می‌خواهند نتیجه معاینه را به صورت شفاهی بشنوند، به هیچ گونه احراز هویتی نیاز ندارند ندارد و فقط هزینه ویزیت را پرداخت خواهند کرد؛ اما اگر تمایل به دریافت گواهی بکارت داشتند، قطعا علاوه بر مبلغ حق ویزیت، باید هزینه بیشتری را بپردازند.

هزینه صدور گواهی بکارت در شهر اصفهان حدودا ۲۰۰ هزار تومان می‌باشد.

۵.هزینه‌های مربوط به نوار قلب جنین: این هزینه کاملا مطابق با تعرفه وزارت بهداشت و صرفا از سوی بیمارستان مربوطه است و هیچ هزینه مجزایی در مطب و یا به شکلی دیگر نیاز نیست.

بیمارستان‌های شهر اصفهان، هزینه مربوط به نوار قلب جنین را حدودا ۱۰۰ هزار تومان برآورد کرده‌اند.

۶.عمل‌های مربوط به لابیا‌پلاستی و زیبایی زنان: این نوع هزینه‌ها بر اساس تعرفه بیمارستان تامین اجتماعی در استان مربوطه و همچنین میزان گستردگی و پیچیدگی عمل محاسبه می‌شود و در زمان انجام عمل در کلینیک و یا بیمارستان پرداخت می‌گردد.

قیمت ویزیت دکتر زنان در اصفهان

قیمت ویزیت دکتر زنان در اصفهان

بر اساس آخرین آمار دریافت‌شده در مورد قیمت ویزیت دکتر زنان در اصفهان در سال ۱۴۰۱ به این نتیجه رسیدیم که هزینه ویزیت پزشکان عمومی حدودا ۱۸۴ هزار تومان، این هزینه برای پزشکان متخصص حدودا ۲۵۵ هزار تومان و همچنین هزینه ویزیت پزشکان فوق تخصص زنان و زایمان حدودا ۲۹۵ هزار تومان است.

با بررسی این ارقام و مقایسه آن‌ها با سال‌های اخیر متوجه می‌شویم که این هزینه تغییراتی صعودی داشته و به رشدی حدودا ۴۰ درصد رسیده‌است.

کلام پایانی

در مقاله بالا از وب سایت دکتر مظاهری تمام سعی خود را بر آن داشتیم تا قیمت ویزیت دکتر زنان در شهر اصفهان را به طور کامل بررسی کنیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و همچنین مسائل مربوط به مراقبت های حین بارداری کافی است به وب سایت رسمی کلینیک دکتر مظاهری مراجعه فرمایید.

مقالات مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی مقالات
برچسب ها