عفونت قارچی واژن و راه های درمان آن

عفونت قارچی واژن

یکی از مشکل های رایج در میان بانوان عفونت قارچی واژن است. از رایج ترین عفونت ها معمولا عفونت مخمری است که یکی از انواع عفونت قارچی واژن به حساب می آید. ناحیه تناسلی یکی از قسمت های است که تحت تاثیر این نوع عفونت قرار می گیرد.

داشتن عفونت منجر به درد واژن، خارش واژن، ترشحات واژن و … می‌شود. توجه داشته باشید عفونت قارچی واژن روش های مختلفی برای درمان دارد. در ادامه این مطلب برخی از راه های درمان را برای شما بازدید کنندگان گرامی ذکر کنیم با ما همراه باشید.

  1. اسید بوریک
  2. روغن درخت چای
  3. مکمل های پروبیوتیک برای درمان عفونت قارچی واژن
  4. ماست طبیعی
  5. روغن نارگیل
  6. سیر
  7. روغن پونه کوهی
  8. سرکه سیب
  9. هیدروژن پروکساید
  10. ویتامین سی

موارد ذکر شده از جمله راه های درمان عفونت قارچی واژن هستند، که شما می توانید در صورت نیاز از آن بهره مند شوید و برای درمان استفاده نمایید. در صورت ابتلا به عفونت قارچی واژن سعی کنید در اسرع وقت به دکتر زنان اصفهان مراجعه نمایید. جهت برطرف کردن عفونت هر چه سریع تر اقدام نمایید تا مشکل زیادی برای شما ایجاد نشود.

دکتر مظاهری یکی از پزشکان حاذق و مجرب است که جهت درمان بیماری های عفونتی مانند عفونت قارچی واژن و … طبق علم روز دنیا اقدام می نماید. با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی دکتر مظاهری نیز همواره سعی کرده است تا از اطلاعات بروز در جهت درمان بیماری های عفونی بهره مند شود.

خشکی واژن و راه های درمان آن

 

خشکی واژن و راه های درمان آن
خشکی واژن و راه های درمان آن

 

در دوران یائسگی و پس از آن یکی از بیماری های شایع، خشکی واژن است که بانوان در هنگام یائسگی با آن روبرو خواهند شد. البته بهتر است بدانید در برخی مواقع امکان دارد به دلایل مختلف دیگری در دوره های سنی مختلفی نیز با خشکی واژن روبرو شوید. خشکی واژن یعنی نازک شدن دیواره واژن و همچنین ملتهب شدن در اثر مشکلات و بیماری ها و … است که شما باید در اسرع وقت نسبت به برطرف کردن آن اقدام نمایید.

به طور طبیعی باید واژن مایع شفافی را ایجاد کند که باعث مرطوب شدن واژن می شود. برای درمان خشکی واژن می توانید از روش های مختلفی استفاده نمایید تا این مشکل را برطرف کنید. به عنوان مثال می توانید از ژل های لوبریکانت و مرطوب کننده واژن استفاده نمایید.

یکی دیگر از روش ها می تواند استروژن واژینال باشد. برخی از پزشکان قرص واژیفم و همچنین کرم استروژن واژینال، کربوکسی تراپی و … نیز تجویز می کنند که شما با انجام دادن این موارد می توانید جهت درمان خشکی واژن بهره مند شوید.

ترمیم واژن

 

ترمیم واژن
ترمیم واژن

 

بسیاری از بانوان از گشادی واژن ناراضی می باشند و به دنبال راه حل هایی برای برطرف کردن آن می روند و اقدام به عمل جراحی ترمیم واژن می کنند. به طور کلی می توان از دو روش جراحی و لیزر برای برطرف کردن این مشکل استفاده کرد. البته در نظر داشته باشید برخی از خانم ها نیز دارای واژن بیش از حد تنگ هستند که برای روابط جنسی مناسب نیست و امکان دارد در روابط جنسی اذیت شوند.

این افراد نیز می توانند جهت عمل جراحی ترمیم واژن اقدام نمایند. توجه داشته باشید به طور کلی شکل واژن بر اساس برخی از عوامل قابل تغییر خواهد بود. مانند زایمان طبیعی، عفونت یا گاهی داشتن رابطه جنسی بیش از حد و …

پس از داشتن زایمان طبیعی دغدغه اصلی بانوان این است که جهت تنگ کردن واژن با جراحی یا لیزر اقدام نمایند. البته شما با مراجعه به پزشک متخصص می توانید روش مناسب و بهتری را جهت ترمیم واژن انتخاب نمایید و با راهنمایی پزشک عمل ترمیمی واژن را به خوبی و درستی انجام دهید.

عفونت واژینال
عفونت واژینال

 

 

 

عفونت های واژینال انواع مختلفی دارد مانند عفونت تریکومونیازیس، عفونت های قارچی و عفونت های باکتریایی و … در صورتی که فردی دچار عفونت واژینال شده باشد علائم ان را مشاهده خواهد کرد. برخی از عفونت ها علائمی مانند خارش واژن، تغییر در رنگ ترشحات، تغییر در میزان ترشحات، واژن درد یا سوزش هنگام ادرار کردن، خونریزی واژن یا لکه بینی و … که باید پس از مشاهده این علائم باید بلافاصله به پزشک زنان مراجعه نمایند و جهت درمان عفونت واژینال اقدام نمایند.

مقالات مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی مقالات
برچسب ها