با ورود به دوره میان‌سالی و انجام زایمان‌های متعدد، واژن ظاهر خوب و شاداب خود را از دست می‌دهد. در این زمان جراحی پرینورافی به کمک بانوان می‌آید تا با زیباسازی و تنگ کردن مدخل، مجدداً اعتمادبه‌نفس ازدست‌رفته خود را احیا کنند. در مطب دکتر مظاهری این عمل جراحی تحت نظر بهترین و مجرب‌ترین پزشکان و به کمک به‌روزترین تجهیزات صورت می‌گیرد.

انجام پرینورافی چه زمانی ضروری قلمداد می‌شود؟

گشادی واژن یکی از مشکلاتی است که در پس زندگی زناشویی طولانی‌مدت و یا زایمان‌های مکرر صورت می‌گیرد. مسلماً یک بانو در مواجهه با این مشکل اعتمادبه‌نفس خود را ازدست‌داده و دیگر مثل سابق در روابط زناشویی ظاهر نمی‌شود. پرینورافی که یک عمل جراحی جزئی به شمار می‌آید، با رفع این نقیصه تلاش می‌کند تا واژن تنگ‌تر و منسجم‌تر شود. چند عامل موجب آسیب به پرینه ها و شل شدن عضلات واژن می‌شود.

  1. پاره شدن پرینه در طول زایمان طبیعی
  2. چاقی مفرط
  3. کاهش وزن شدید

در عمل جراحی پرینورافی چه اتفاقی می‌افتد؟

پرینورافی

عمل پرینه پلاستی تحت بی‌حسی موضعی و یا بیهوشی انجام می‌شود. به‌طور میانگین تنها یک ساعت زمان نیاز است تا پزشک بتواند دیوار پشتی واژن را نزدیک کرده و از این طریق مدخل را تنگ کند. بافت اضافه واژن در این روش حذف‌شده و بافت­های عضلانی دهانه واژن ترمیم می‌شوند تا به یک آناتومی و شکل طبیعی برسند.

در عمل جراحی پرینورافی گشادی بخش بیرون واژن تا عمق 2 الی 3 سانتی‌متر از بین می‌رود. اگر به تنگ کردن نواحی داخلی مدخل نیاز دارید، این روش جراحی برای شما ایده آل نخواهد بود. برای رفع گشادی بخش درونی و یا افتادگی لگن نیاز به جراحی‌های گسترده‌تری خواهید داشت.

 

 

 

معایب و مزایای جراحی پرینورافی

پرینورافی با رفع نواقص واژن و بهبود وضع عضلات پرینه، به زیبایی هرچه بیشتر این ناحیه کمک می‌کند؛ اما این پایان کار نیست. در ادامه افرادی که اقدام به تنگ کردن واژن خود نموده‌اند، روابط زناشویی موفق‌تری را تجربه می‌کنند. ازآنجایی‌که این عمل جراحی جزئی و کم دردسر است، در دوره کوتاه‌مدتی عوارض آن از بین رفته و فرد به زندگی عادی خود بازمی‌گردد.

پرینورافی

بااین‌حال بروز برخی عوارض نیز دور از ذهن نخواهد بود. به‌خصوص اگر بیماران در انتخاب مطب و پزشک متخصص دقت لازم را نداشته باشند.

  • بروز عفونت به سبب بهداشتی نبودن محیط. در این حالت با مصرف آنتی‌بیوتیک می‌توان از تشدید عفونت پیشگیری کرد.
  • مشاهده خونریزی. در اغلب مواقع این حالت در اثر استفاده از بخیه‌های جذبی رخ می‌دهد و به‌مرور از بین می‌رود.
  • بی‌اختیاری در ادرار و مدفوع
  • حس تهوع و سرگیجه
  • احساس درد در ناحیه تحت عمل
  • ایجاد ترشحات بد بو از ناحیه واژن

 

 

 

 

 

 

آمادگی‌های لازم و مراقبت‌های پس از پرینورافی

شرط موفقیت در هر عمل زیبایی، آگاهی کامل نسبت به عمل جراحی و مراقبت‌های پیش از عمل و بعدازآن است. بهتر است پیش از شروع عمل، وضعیت خود را از جهت عفونت‌های بخش واژن و احتمال بارداری بررسی کنید. چراکه این عمل ممکن است به جنین آسیب بزند. همچنین اگر دچار بیماری خاص و ضعف در سیستم ایمنی هستید، آن را با پزشک مربوطه مطرح کنید و حتی‌الامکان از انجام پرینورافی پرهیز کنید.

در اغلب عمل‌های جراحی مربوط به واژن، مراقبت پس از عمل اهمیت ویژه‌ای دارد. وجود یک درد مختصر و جزئی در بخش واژن طبیعی است. بهتر است با استفاده از مسکن‌ها و یا نشستن در آب گرم آن را تقلیل دهید؛ اما مهم‌تر از همه پرهیز از انجام ورزش‌های سنگین و رابطه جنسی تا شش هفته است. همچنین استفاده از ملین جهت پیشگیری از یبوست به کوتاه شدن و ساده‌تر شدن دوره نقاهت کمک می‌کند.

پرینورافی

 

سخن پایانی

پرینورافی و یا همان عمل تنگ کردن واژن، یک جراحی جزئی و ساده است. به‌شرط آنکه در انتخاب پزشک و مطب دقت لازم را داشته باشید. در مطب دکتر مظاهری عمل تنگ کردن واژن تحت نظر مجرب‌ترین پزشکان و مجهزترین دستگاه‌ها انجام می‌شود تا هیچ عارضه‌ای بیماران را تهدید نکند.