بهترین و مطمئن ترین روش تشخیص جنسیت

روش تشخیص جنسیت

بهترین روش تشخیص جنسیت چیست؟ آیا تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری امکان‌پذیر است؟ اکثر پدر و مادرها در اوایل بارداری تمایل دارند جنسیت کودک خود را بدانند.‌ اما تشخیص جنسیت نیاز به صبر و حوصله دارد و در هفته‌های اول بارداری ممکن نیست. سونوگرافی از هفته یازده به بعد یکی از روش‌های مطمئن جهت تشخیص جنسیت است که هر چه هفته‌های بارداری بیشتر باشد دقت این روش نیز بیشتر می‌شود.

اخیرا روش تشخیص جنسیت از خون مادر نیز پرطرفدار شده است که دقت بالایی دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا با روش تشخیص جنسیت بیشتر آشنا شوید.

روش های سنتی و خانگی تشخیص جنسیت جنین

روش تشخیص جنسیت
روش های تشخیص جنسیت

از گذشته تا به الان برخی روش‌های سنتی تعیین جنسیت وجود داشته است که اغلب به دلیل نبودن امکانات از آن‌ها استفاده می‌کردند.‌ در ادامه با ما همراه باشید تا با این روش‌ها بیشتر آشنا شوید:

 تغییرات بدن مادران باردار

این تغییرات به وجود آمده در بدن مادر باردار کمک می‌کند تا به وسیله آن بتوان جنسیت جنین را مشخص کرد.

تغییر سینه مادران باردار

طبق مشاهدات افراد گفته می‌شود اگر جنین پسر باشد سینه راست از سینه چپ بزرگ‌تر است. همچنین اگر سینه‌های مادر در دوران بارداری بزرگ شوند، احتمال دختر بودن جنین بیشتر است.

تغییرات پشت بدن

در صورتی که مادر باردار از پشت سر شبیه به زنان حامله نباشد فرزند او پسر است. اما اگر با دیدن مادر حامله متوجه بارداری او شدید احتمال داشتن جنین دختر بیشتر است.

نوع ترشحات واژن

در صورتی که مادر باردار ترشحات کم و سفید داشته باشد به احتمال خیلی زیاد نوزاد پسر است و احتمال دختر بودن جنین با ترشحاتی که دارای لکه خونی باشد بیشتر می‌شود.‌

داشتن سر درد

در صورت داشتن سر دردهای مکرر که باعث کلافه شدن مادر می‌شود احتمال دختر بودن جنین بیشتر است.

روش تشخیص جنسیت جنین از دید پزشکی

آزمایش پزشکی که در اوایل هفته دهم انجام می‌شود می‌تواند به طور یقین با درصد بالایی جنسیت جنین را مشخص کند. این روش‌های پزشکی شامل موارد زیر می‌شود:

  • آمینو سنتز
  • آزمایش خون
  • سونوگرافی

آمنیو سنتز

روش آمینو سنتز یکی از انواع روش‌ تشخیص جنسیت است که با استفاده از یک سوزن نازک که به داخل رحم وارد می‌شود انجام می‌گیرد.‌ بعد از هفته ۱۵ می‌توان از این روش استفاده کرد.‌ در آمینو سنتز از مایع آمینوتیک که حاوی مواد شیمیایی و سلول‌های جنین است مقداری برداشته می‌شود. این سلول‌ها عفونت جنین، جنسیت جنین و ناهنجاری‌های ژنتیکی را نشان می‌دهد.‌

آزمایش خون

آزمایش خون علاوه بر تشخیص جنسیت جنین جهت بررسی مشکلات کروموزومی استفاده می‌شود. نتیجه این آزمایش بعد از ۷ تا ۱۰ روز آماده می‌شود که در هفته دهم می‌توان آن را انجام داد. همچنین کاربرد این آزمایش اغلب برای خانم‌های ۳۵ سال به بالا است.‌

سونوگرافی

یکی از روش‌های غیر مخرب و آسان سونوگرافی است که در هفته ۱۸ تا ۲۰ استفاده از آن برای تشخیص جنسیت امکان‌پذیر است.

روش تشخیص جنسیت

روش های تشخیص جنسیت

یکی از مسائلی که باعث تشخیص جنسیت جنین قبل از بارداری می‌شود استفاده از روش‌ تشخیص جنسیت به روش آزمایشگاهی و پزشکی است. تعیین جنسیت از گذشته تا به الان بوده است و مربوط به زمان کنونی نیست. با استفاده از روش‌های تعیین جنسیت می‌توان قبل از بارداری جنسیت کودک را به دلخواه خود تعیین کرد.‌

تنوع روش‌های تعیین جنسیت زیاد است، مانند استفاده از روش غذایی که یک روش سنتی است. روش IVF که یک روش کاملا علمی است. در آن جنین با جنسیت دلخواه داخل رحم کاشته می‌شود. سه روش تعیین جنسیت قبل از بارداری وجود دارد که در ادامه به توضیح این موارد می‌پردازیم:

تغذیه و تعیین زمان تخمک‌گذاری

اگر علاقه‌مند به تعیین جنسیت دلخواه فرزند خود هستید حتما از دو تا سه ماه قبل از بارداری می‌بایست هم آقا و هم خانم رژیم غذایی خاص داشته باشند و با انجام سونوگرافی واژینال زمان تخمک‌گذاری و مقاربت را مشخص کنند. همچنین می‌بایست شستشوی واژن طبق اصول خاصی انجام شود.

روش iui

در روش iui اسپرم‌های مرد جدا شده و بعد از شستشو با توجه به جنسیت دلخواه وارد رحم خانم قرار داده می‌شود.‌

روش IVF

در این روش که کاملا به صورت آزمایشگاهی لقاح انجام می‌شود صد درصد جنس دلخواه تعیین شده است. یکی از بهترین روش‌ها جهت تعیین جنسیت قبل از بارداری محسوب می‌شود. در این روش فرزند دختر یا پسر در رحم مادر کاشته می‌شوند. کاملا مطمئن است.

نتیجه گیری

در این مقاله با روش‌های پزشکی و سنتی تشخیص جنسیت آشنا شدید. همانطور که متوجه شدید احتمال خطا در هر یک از این روش‌ها وجود دارد و نمی‌توان به طور قطع به هیچ یک از این روش‌ها اعتماد کرد. با این وجود حفظ سلامت جنین  و مادر اهمیت زیادی دارد و نباید این مسأله را فدای تشخیص جنسیت کرد.‌

دکتر ناهید مظاهری متخصص زنان  روش تشخیص جنسیت را به بهترین شکل ارائه می‌دهد و یکی از بهترین پزشکان در رابطه با تشخیص جنسیت در ماه‌های اول بارداری هستند.

مقالات مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی مقالات
برچسب ها