علائم ظاهری بارداری چیست؟

علائم ظاهری بارداری چیست؟

علائم ظاهری بارداری چیست؟ یکی از پرسش‌هایی است که با وجود آزمایش‌های بارداری و سونوگرافی می‌تواند به تشخیص بارداری کمک کند. بهترین روش تشخیص حاملگی به‌ عنوان یکی از لذت‌بخش‌ترین و شیرین‌ترین دوره‌های یک مادر انجام تست بارداری است. اما اکثر زنان طیف وسیعی از تغییرات را در طول بارداری خود تجربه می‌کنند. شایان ‌ذکر است که همه مادران الزاماً تمامی علائم حاملگی را در ماه‌های اول بارداری از خود بروز نمی‌دهند. علاوه بر این برخی افراد نشانه‌های حاملگی را به شکل ملایم‌تری احساس می‌نمایند که هیچ ‌یک از این موارد سلامت و یا عدم سلامت جنین را تعیین نمی‌کند. چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات درباره علائم ظاهری بارداری هستید با مطالعه مقاله حاضر از سایت مظاهری متوجه این علائم خواهید شد پس با ما همراه باشید.

علائم ظاهری بارداری چیست؟

در پاسخ به پرسش علائم ظاهری بارداری چیست؟ باید گفت از حساسیت سینه‌ها در سه‌ ماهه اول گرفته تا کمردرد در سه‌ ماهه سوم از علائم ظاهری بارداری هستند. در ادامه به بررسی مهم‌ترین علائم ظاهری در حاملگی می‌پردازیم:

قطع قاعدگی و توقف عادت ماهیانه:

مشخصاً قطع قاعدگی نشانگر بارداری است؛ زیرا در طول بارداری ما شاهد دوران قاعدگی نیستیم. گاهی اوقات گرفتگی خفیف و لکه‌بینی به دلیل کاشت تخمک بارور شده به‌ اشتباه دوره قاعدگی قلمداد می‌شود.

تهوع و استفراغ:

تهوع و استفراغ

تهوع چه همراه با استفراغ باشد و چه نباشد می‌تواند از علائم ظاهری بارداری در تازه مادران به شمار آید. در برخی از بانوان حالت تهوع می‌تواند از اول صبح تا انتها شب در همان هفته دوم بارداری آغاز گردد. بر اساس مطالعات صورت ‌گرفته علت علمی حالت تهوع ورود یک نوع هورمون از جفت به خون مادر و حساس شدن حس بویایی بانوان باردار است.

خستگی:

خستگی نیز می‌تواند در پاسخ به پرسش علائم ظاهری بارداری چیست؟ ذکر گردد. سطح هورمون پروژسترون در طی دوران اولیه بارداری بالا می‌رود در نتیجه خواب مادران باردار افزایش می‌یابد. در حقیقت خستگی یک نشانه بسیار شایع بارداری تلقی می‌شود.

ترشحات واژن:

زنان در ابتدا شروع بارداری ممکن است شاهد ترشحات شیری رنگ و غلیظ از واژن باشند. دلیل این اتفاق ضخیم شدن دیواره واژن است. در صورتی‌ که ترشحات همراه با بو بد یا سوزش و خارش همراه باشند می‌بایست به دکتر زنان مراجعه کنید.

حساس شدن و تورم سینه‌ها:

یکی از اولین علائم بارداری حساس شدن و تورم سینه‌ها است. در واقع تغییرات هورمونی بلافاصله دو هفته پس‌ از بارداری موجب تورم و حساس شدن سینه‌ها می‌شوند. در این هنگام زنان احساس می‌کنند سینه‌ها پرتر و سنگین‌تر شده‌اند.

دردهای شکمی خفیف:

اگر فردی در پاسخ به پرسش علائم ظاهری بارداری چیست؟ به این ‌مورد اشاره کرد تعجب نکنید. این دردها در اکثر اوقات در افراد این گمان را به وجود می‌آورند که قاعدگی در شرف وقوع است اما آن‌ها به ‌زودی با خبر خوش بارداری سوپرایز می‌شوند. علت دردهای شکمی خفیف جایگیری کردن سلول تخم در دیواره رحم است.

ضعف و سرگیجه:

از دیگر علائم ظاهری بارداری ضعف و سرگیجه است. رگ‌های خونی بر اثر تغییرات هورمونی منبسط می‌شوند در نتیجه فشارخون افت می‌کند. در همین زمان جنین در جهت رشد و تکامل خود به مصرف قند خون شما بپردازد. این مسائل سبب بروز ضعف و سرگیجه در مادران می‌شود.

افزایش دما پایه‌ بدن:

علائم ظاهری بارداری

به درجه‌ حرارت بدن در هنگام صبح پس‌ از بیدار شدن از خواب دما پایه بدن می‌گویند. این دما در اثر رخدادهای سیکل ماهانه می‌تواند دچار تغییر شود. افزایش دما پایه بدن نشان‌دهنده تخمک‌گذاری است. اما اگر این دما طولانی‌ مدت بالا بماند می‌تواند پاسخ پرسش علائم ظاهری بارداری چیست؟ باشد.

نفخ:

تغییرات هورمونی با اثر گسترده خود بر روی دستگاه گوارش موجب کندی حرکت آن می‌شوند. گاهاً این کندی موجب تجمع گاز و بروز نفخ خواهد شد.

سردرد:

به دلیل نوسانات هورمونی افزایش گردش خون صورت می‌گیرد. این امر به ایجاد سردردهای مکرر و خفیف می‌انجامد.

در نهایت موارد گفته شده نشان دهنده بارداری قطعی نیستند. امروزه ما حتی در میان مادران باردار شاهد پرسشی نظیر آیا نشانه‌های بارداری جنین پسر و دختر فرق می‌کند؟ هستیم. برای پاسخ این پرسش بر روی آن کلیک نمایید.

سخن آخر

با شروع دوران بارداری به‌ عنوان شگفت‌انگیزترین دوران زندگی یک بانو در بدن مادر انواع نشانه‌ها ظهور خواهند کرد. همان گونه که در مطلب بیان کرده‌ایم تمامی علائم در همه مادران بروز نمی‌کند. بنابراین هر یک از پاسخ‌های گفته ‌شده در پرسش علائم ظاهری بارداری چیست؟ نشان‌دهنده بارداری قطعی در زنان نیست. برای اطمینان از بارداری می‌بایست برای سونوگرافی به دکتر زنان مراجعه کنید. دکتر مظاهری با سابقه درخشان خود به شما مادران عزیز در تشخیص بارداری و سایر موارد نظیر بیماری‌های زنان کمک می‌کند. همچنین شما عزیزان می‌توانید از مشاوره قبل از بارداری برای داشتن یک بارداری سالم استفاده کنید. برای این منظور با شماره ‌های زیر تماس بگیرید و یا در همین سایت برای رزرو نوبت اقدام کنید.

مقالات مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی مقالات
برچسب ها